KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13385046
nr 1338 5046
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Allt vad i viljen att människorna skola göra eder, det gören i och dem", Olja på duk. Motivet: 185 x127, ramens yttermått: 212x155
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 27 juli 2020
kl 20:10:04
4.000 kr